BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: podział punktów z Górnikiem
14.09.2019 16.00, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 drużyna naszej Akademii zremisowała w Rembertowie z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0). Bramkę dla Legii zdobył w 49. minucie Szymon Włodarczyk.

Legioniści, po ubiegłotygodniowej porażce z Koroną Kielce, w meczu z Górnikiem Zabrze chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Przed starciem w Kielcach podopieczni Grzegorza Szoki wygrali pierwsze cztery spotkania nowego sezonu CLJ. Gospodarze przystępowali do meczu z Górnikiem w znacznie silniejszym składzie, niż we wcześniejszej serii gier: ze zgrupowania reprezentacji Polski wrócili
.

Pierwsza połowa spotkania z Górnikiem Zabrze przebiegała jednak pod znakiem chaosu. Goście nastawieni byli przede wszystkim na wybijanie piłki, grę w powietrzu, w środkowej strefie boiska. Legioniści dostosowali się do takiej postawy rywala. Obie drużyny miały spore problemy z oddaniem celnego strzału na bramkę, z przeprowadzeniem szybkiej, składnej akcji na połowie przeciwnika, choć to Legia sprawiała lepsze wrażenie. Brakowało jednak precyzji w podaniach, a przez dużą liczbę niedokładnych zagrań, mecz nie był widowiskiem miłym dla oka. Ciężko wyróżnić jakiegokolwiek zawodnika, stąd nie może dziwić wynik, jakim zakończyła się pierwsza część spotkania - 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się z przytupem - za sprawą Legii i Szymona Włodarczyka. Trener gospodarzy, reagując na słabą postawę swojego zespołu, wprowadził od początku drugiej odsłony swojego reprezentacyjnego napastnika, świeżo upieczonego króla strzelców międzynarodowego Pucharu Syrenki w barwach kadry U17. Już w 49. minucie to właśnie "Włodar" otworzył wynik spotkania. Ładną, indywidualną akcją na prawej stronie popisał się
Jerzy Munik
Jerzy Munik
, dograł do Włodarczyka, a ten pokonał bramkarza Górnika. Strzelony gol nie zmienił jednak obrazu gry. W dalszym ciągu brakowało klarownych akcji pod jedną, jak i drugą bramką. Legia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie miało to przełożenia na podwyższenie prowadzenia. W 84. minucie przyjezdni wyrównali. Z prawej strony dośrodkował jeden z graczy Górnika, żaden z legionistów nie przeciął tego zagrania i Kamil Grudziński zaskoczył Gabriela Kobylaka. Z perspektywy całego meczu, gospodarze nie potrafili przełamać defensywnie nastawionej drużyny rywala - choć znacznie częściej gościli pod polem karnym przeciwnika i dłużej utrzymywali się przy piłce. Z kolei Górnik przez większość spotkania nie potrafił zagrozić bramce Kobylaka. Mimo optycznej, teoretycznej przewagi Legii, mecz zakończył się podziałem punktów.

6. KOLEJKA CLJ U18
LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE 1:1 (0:0)

Bramki:
49' (as.