BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Czterech legionistów wzięło udział w Pucharze Syrenki
10.09.2019 20.00, autor: JAKUB WYDRA,
Czterech zawodników naszej Akademii wystąpiło w reprezentacji Polski U17 w międzynarodowym turnieju o Puchar Syrenki. Nasza kadra zajęła 2. miejsce, przegrywając w finale z Anglią (2:2, rzuty karne 1:3)

Puchar Syrenki U17 to międzynarodowy towarzyski turniej dla reprezentacji narodowych, rozgrywany corocznie w sierpniu-wrześniu w różnych miastach Polski. Pierwsza edycja odbyła się w 1986 roku.

Selekcjoner Marcin Dorna na tegoroczny Puchar Syrenki powołał czterech zawodników naszej Akademii. Na liście znaleźli się: środkowy obrońca Legii II,
.

Reprezentacja Polski rozegrała trzy mecze. Najpierw pokonała Gruzję 2:1, a bramki zdobyli
i
. Później kadra wygrała ze Szwajcarią 4:1 - tym razem dwa gole strzelił
, a jedno trafienie dołożył
Ariel Mosór
Ariel Mosór
. W finale biało-czerwoni przegrali z Anglią po rzutach karnych 1:3. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Jedną z bramek zdobył
.

Podsumowując, bilans naszych graczy w Pucharze Syrenki prezentuje się następująco:

Ariel Mosór
Ariel Mosór
: 3 mecze, gol

- 90 minut z Gruzją
- 90 minut ze Szwajcarią, gol
- 90 minut z Anglią

: 3 mecze, 2 gole

- 45 minut z Gruzją, gol
- 78 minut ze Szwajcarią
- 81 minut z Anglią, gol

: 2 mecze

- 0 minut z Gruzją
- 32 minuty ze Szwajcarią
- 20 minut z Anglią

: 3 mecze, 3 gole, król strzelców turnieju

- 27 minut z Gruzją, gol
- 68 minut ze Szwajcarią, 2 gole
- 45 minut z Anglią

Z 8 bramek zdobytych przez reprezentację Polski w turnieju, sześć z nich jest autorstwa absolwentów naszej Akademii.